www.zahrada-les.sk - SILVACO-IKA

Rady pre nákup snehovej frézy

Existujú dva typy snehových fréz: jednostupňové a dvojstupňové. Ponuka snehových fréz Husqvarna obsahuje iba dvojstupňové modely, pretože sú najefektívnejšie pre odpratávanie ťažkého a ujazdeného snehu. Dvojstupňové znamená, že sa sneh strojom pohybuje v dvoch krokoch; najskôr je nahrnutý šnekom a následne pomocou obežného kolesa vyhodený výsypným žľabom. Ďalší rozdiel medzi dvoma typmi snehových fréz je, že dvojstupňová fréza má poháňané kolesá, zatiaľ čo jednostupňové modely sú poháňané šnekom.

Čítať ďalej: Rady pre nákup snehovej frézy

Rady pre nákup fúkača

 

Existujú rôzne typy fúkačov vrátane našich ručne nesených a chrbtových. Ručne nesené sa delia do dvoch skupín: tie so zberom a tie bez možnosti zbierať. S fúkačom môžete robiť oveľa viac než iba odpratávať lístie, napr. upratanie nečistôt, odstrižkov trávy, odpadkov alebo ústrižky živých plotov atď.

 

Čítať ďalej: Rady pre nákup fúkača

Rady pre nákup vyžínača

Vyžínače sú používané pre vyžínanie zákutí trávnatých plôch, kam nedosiahne kosačka na trávu. Vyžínač so zahnutou nosnou trubkou je obvykle používaný na vyžínanie okrajov trávnatých plôch a záhonov s kvetami. Stroje s rovnou nosnou trubkou a uhlovou prevodovkou sú určené pre náročnejšie práce, ľahko dosiahu pod živé ploty, kry apod. Ako príslušenstvo môže byť u vyžínača s rovnou nosnou trubkou použitá rukoväť v tvare J, ktorá zabráni užívateľovi priblížiť sa príliš blízko ku kosiacemu nástroju. Pri vyžínaní trávy s kovovým trávnym kotúčom musí byť vždy pripevnená J rukoväť. 

Čítať ďalej: Rady pre nákup vyžínača

Rady pre nákup reťazovej píly

Profesionálne píly, XP a výkonné robustné píly sú navrhnuté pre dennú prevádzku a sú určené pre užívateľov, ktorí požadujú to najlepšie. Píly XP sú tie najefektívnejšie píly s najlepším výkonom v tejto skupine. Výkonné robustné píly poskytují užívateľovi najlepšiu odolnosť pri tej najťažšej práci. Univerzálne píly sú konštruované pre bežné, nenáročné používanie pri rôznych situáciách. Vo väčšine prípadov majú rovnakú základnú konštrukciu ako profesionálne píly. Píly pre príležitostné použitie a hobby píly sú navrhnuté pre tých, ktorí používajú pílu iba príležitostne a dávajú prednosť jednoduchému zaobchádzaniu pred extrémnym výkonom.

Čítať ďalej: Rady pre nákup reťazovej píly

Rady pre nákup krovinorezu

 

Naše krovinorezy sú určené pre kosenie trávy, plevela, malých krov a mládzí. K dispozícii sú v rôznych veľkostiach v závislosti na type práce. Široká ponuka príslušenstva umožňuje používať jeden stroj pre vyžínanie trávy rovnako ako mýcenie krov, buriny a malých stromkov. Majú dlhú nosnú trubku pre zvýšenie jej dosahu. 

Čítať ďalej: Rady pre nákup krovinorezu