www.zahrada-les.sk - SILVACO-IKA

Rady pre nákup reťazovej píly

Prvú otázku, ktorú by ste si mali položiť je, pre aký druh práce reťazovú pílu potrebujete. Náš rozsiahly program reťazových píl zahŕňa modely v rozsahu od profesionálnych po univerzálne píly a píly pre príležitostné použitie alebo hobby píly.

Profesionálne píly, XP a výkonné robustné píly sú navrhnuté pre dennú prevádzku a sú určené pre užívateľov, ktorí požadujú to najlepšie. Píly XP sú tie najefektívnejšie píly s najlepším výkonom v tejto skupine. Výkonné robustné píly poskytují užívateľovi najlepšiu odolnosť pri tej najťažšej práci. Univerzálne píly sú konštruované pre bežné, nenáročné používanie pri rôznych situáciách. Vo väčšine prípadov majú rovnakú základnú konštrukciu ako profesionálne píly. Píly pre príležitostné použitie a hobby píly sú navrhnuté pre tých, ktorí používajú pílu iba príležitostne a dávajú prednosť jednoduchému zaobchádzaniu pred extrémnym výkonom.

 

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe reťazovej píly:

  • Pri práci s pílou používajte správnu techniku, tak bude vaša práca oveľa bezpečnejšia a jednoduchšia.
  • Vždy používajte schválené osobné ochranné prostriedky ako ochranné nohavice, bezpečnostnú obuv, prilbu s ochranou tváre, chrániče sluchu a rukavice.
  • Ak nie ste príliš skúsení, ľahká píla sa ovládá vždy jednoduchšie.
  • Ergonomická konštrukcia a dizajn. Nízka hladina vibrácií v rukovätiach, úzke a dobre vyvážené telo píly sú vždy vítané vlastnosti, aj keď pílu používate len čas od času. Dobrá ergonómia môže byť rovnako dôležitá ako nízka hmotnosť.
  • Účinná ochrana proti spätnému vrhu je predpísaný ochranný prvok vo väčšine krajín. Venujte tiež pozornosť malým detailom ako napr. ako je ľahko vymeniť šróbu zachytávača reťaze, ktorý sa zlomil, a ako sú prístupné ovládacie prvky.
  • Sú údržba a servis píly jednoduché? Ľahký prístup ku vzduchovému filtru a zapaľovacej sviečke a ľahké napínanie reťaze ušetria čas a prácu.
  • Vaša píla ocení pravidelný servis vykonávaný kvalifikovaným profesionálom.